Димитър Томов и Десислава Маринова: първите българи, изкачили всички европейски първенци

Двамата изкачиха най-високите върхове на всички 49 европейски държави

0
 

Сподели

Shares
Димитър Томов и Десислава Маринова:
Димитър Томов и Десислава Маринова на връх Халти

Днес сбъднахме една голяма българска мечта. От върха на Халти можем с гордост да кажем, че сме първите българи, изкачили най-високите върхове на всички 49 европейски държави и завършили Европейската корона.

Това съобщи Димитър Томов в своя профил във Фейсбук за общото им постижение с Десислава Маринова. Наскоро ви разказахме за тяхната страст – планинарството и за голямата им цел „200 върха“ – изкачването на най-високите точки на всички държави членки на ООН и 2 наблюдателки.

На 16 юли Деси и Митко застават на най-високия връх на Финландия, връх Халти, висок 1324 м, а преди това, на 12 юли, изкачват първенеца на Швеция – Кебнекайсе, 2097 м и така вече са първите българи, носители на „Европейската корона“.

Димитър Томов и Десислава Маринова
Деси и Митко застават на най-високия връх на Швеция – Кебнекайсе, 2097 м

България и Перник могат да се гордеят! Това не е просто поредният връх – това е финалът на години труд, хиляди километри, безброй препятствия и вяра, че няма невъзможни мечти. Стъпихме на най-високите върхове на всички 49 европейски държави и доказахме, че когато силата на мечтите се срещне със силата на лъвското българско сърце, идва победата!

– пише Димитър.

Вижте още: По върховете и отвъд: Деси и Димитър, които изкачиха 50 държавни първенци

Сподели

Shares

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведи твоят коментар!
Моля, въведи твоето име тук.