Най-невероятните уингсют полети на Валери Розов

0
 

Сподели

Shares

Вече неведнъж сме ви представяли Валери Розов и неговите скокове, най-известен сред които е този от масива на Еверест (във видеото по-горе). Бившият професионален катерач се занимава с уингсют полети от години и записва първи скокове по целия свят, често – на много трудни локации като скорошния му полет от Килиманджаро. Официалният сайт на Red Bull попита руснака кои са любимите му изпълнения от последните няколко години. Вижте ги в тази инфографика и скролнете по-надолу за клипове:

Най-невероятните уингсют полети на Валери Розов
Инфографика: Khalil Jeremias Emede

Любимите полети на Валери Розов

Остров Сахалин, Русия (2012 г.)
Височина на полета:
4000 м
Дължина на полета: 8500 м
Висок риск от кацане във водите на Татарския проток


© Denis Klero/Red Bull Content Pool

Новият Subaru Forester

Остров Сахалин се намира до северния бряг на Япония. Там каца Розов след полета си над Татарския проток.

Връх Ушба, Кавказ, Грузия (2012 г.)
Изходна точка:
4300 м
Височина на полета: 1300 м
Първи в историята бейсджъмп от Ушба.


© Thomas Senf/Red Bull Content Pool

Двойният връх Ушба е ясно разпознаваем и един от най-известните в Кавказ.

Шивлинг, Индия (2012 г.)
Изходна точка:
6450 м
Височина на полета: 2200 м
Първи в историята бейсджъмп от Шивлинг.


© Denis Klero/Red Bull Content Pool

Шивлинг, наричан „Матерхорн“ от ранните европейски изследователи, заради приликата си с прочутия връх, е разположен далеч от Алпите – в западната част на Хималаите.

Улветана, Земя Кралица Мод, Антарктида (2010 г.)
Изходна точка:
2500 м
Височина на полета: 800 м
Първи в историята бейсджъмп в Антарктида.


© Thomas Senf/Red Bull Content Pool

Наградата на Розов за дългото и студено пътешествие до и из Антарктида е полетът от един от най-рядко посещаваните върхове в света – Улветана.

Вулканът Мутновский, Камчатка, Русия (2009 г.)
Изходна точка:
Хеликоптер
Височина на полета: 500 м
Първи в историята скок в кратера на активен вулкан.


© Jörg Mitter/Red Bull Content Pool

Полуостров Камчатка е едно от най-отдалечените места на планетата. Пуст и красив, той е мечта за приключенците…, ако успеят да се доберат дотам.

Амин Брак, Пакистан (2004 г.)
Изходна точка:
5500 м
Височина на полета: 1500 м
Време за изкачване до изходната точка: 22 дни.

Амин Брак е висок 5800 м връх дълбоко навътре в Хималаите. Какво прави този скок особено труден? Розов прекарва 22 дни в трекинг и катерене до изходната точка, която виси на планинската стена.

Еверест (2013 г.)
Изходна точка:
7220 м
Височина на полета: 1300 м
Най-високият бейсджъмп в историята, свободно падане от почти минута.


© Thomas Senf/Red Bull Content Pool

Световният рекорд за бейсджъмп с най-висока изходна точка беше поставен през 2013 г., когато Розов скочи от най-високата планина в много разреден въздух, спусна се около 1300 м и кацна в глетчера Ронгбук.

Сподели

Shares

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведи твоят коментар!
Моля, въведи твоето име тук.