
Лора Христова направи сензацията в женския биатлон на олимпийските игри в Милано Кортина 2026, спечелвайки втория бронзов медал за България в 15 км индивидуално в Антхолц-Антерселва.
Отличният резултат за 22-годишната ни националка дойде след перфектна стрелба в 20-те изстрела.

Възпитаничката на Троянската школа по биатлон направи стабилно ски бягане и показа психическа устойчивост. До момента нейно най-добро класиране в стартове за Световната купа беше 13-о място на 15 км в Ленцерхайде (Швейц) през миналия сезон 2024/25.
Останалите ни представителки в днешния старт направиха грешки в стрелбата и останаха назад в класирането.
Медалът на Христова е трети олимпийски за българския биатлон, след златото на Екатерина Дафовска през 1998 г. в Нагано, също на 15 км индивидуално, и бронза на Ирина Никулчина през 2002 г. в Солт Лейк Сити в преследването на 10 км.













































