В поредицата „Живот под карантина: свежи мисли с…“ ще се опитваме да ви дадем един малко по-различен поглед върху това особено време, на което сме свидетели (и заложници). Защото вярваме, че каквото и да става, светът ще продължи да съществува. Заедно с доброто в него. Говорят ни го италианските балкони, сцените, музеите и галериите, които отвориха достъп до репертоара си и дори по-чистият въздух в небето над нас. Оптимизмът трудно може да бъде изкоренен докрай. Стига да имаме очи за него.
Днес ви срещаме с Мая Къркаличева, планински фотограф, способен да изкачи и най-високия връх, за да погледне отвисоко. Попитахме я как свободолюбив приключенец като нея се справя с „домашния арест“ и възможно ли е да има нещо положително в цялата работа.
Денят и мястото: инструкции за употреба
Денят ми минава в подножието на Пирин, извън населено място – от миналата година живея тук. Като цяло животът ми не е по-различен от преди, отдавна съм избрала да съм далеч от шума на града и суетата на хората, та реално погледнато отдавна живея “под карантина”.
Няма нищо страшно в това, не пилееш време, концентрираш се – работиш и правиш това, което обичаш. В моя случай – да съм сред природата.
Сега ти е паднало
Тези дни успях да пресадя цветята, изчистих терасата, подготвих я за летния сезон… Събрах в един хард диск снимки от всичките ми скитания през последните години, та общо взето мога и цяла година да работя само над това.
Убиецът на скука
Ако случайно ми доскучае, отварям вратата на терасата и слушам птичите песни.
Безбрежната мрежа
Прогнозата за времето от различни сайтове и БНР са двете основни неща, които следя в интернет.
Добрата новина
След труден период човек се изчиства от излишни неща, мисли и порядъци. Осъзнава, че досегашните многобройни проблеми и грижи, които е имал са бели кахъри и реално важните неща в живота са две: здравето и семейството.
Пролетна утопия
Ако в момента имах възможност да отпраша нанякъде, бих отишла в Източни Родопи, за да се наситя на идващата пролет и да слушам птичи песни.
Посланието
Не се отчайвайте. Бабите и дядовците ни са преживяли къде-къде по тежки времена по време на война, а ние просто трябва да се кротнем у дома с всичките екстри, които ни предоставя новото време. И това ще мине, и друго ще дойде.