Предизвикателства и възможности пред българската природа и туризъм в светлината на измененията в климата – това е темата на конференцията, която ще се проведе на 3 декември в зала 3 НДК от 9:30 ч.
„Времето е в нас и ние сме във времето.“
Тази емблематична фраза на Васил Левски търпи тълкувание. Здраво стъпили във второто десетилетие на XXI век, времето за нас е и прогноза за деня и състоянието на планетата, и цял ред от предизвикателства, които оформят облика на съвремието ни. Това е и заплахата от терористични действия и загубата на автентичност и скъсване с най-ценните традиции и можене, свързани с миналото и сривът на образователните системи, произвеждащи все повече лица с нагон на консуматори. Това е и загубата на способност за истинско човешко общуване и солидарност, заместени от модели за виртуална комуникация и споделяне, упадъкът на идеята за семейството, такава каквато я познавахме, и многобройните зависимости, които щедро ни подава като стандарт днешното време.
На 3 декември, в рамките на 11-ото издание на Дни на предизвикателствата, организаторите на Дните, заедно с Коалиция за климата – България, БААТ, WWF, подпомогнати от МОСВ и предприятие ПУДООС, поемат хвърлената ръкавица и дават място на една значима публична дискусия, в духа на времето: “Измененията на климата – предизвикателства пред българската природа и туризъм“.
Входът е свободен, форматът е отворен. Ще чуем много експертни мнения, ще търсим заедно възможните решения и ще се борим тези изводи да бъдат чути и взети под внимание.
Повече за конференцията ще научите от тук, както и от фейсбук страницата на събитието. Подробна програма е публикувана страницата на предизвикателствата Дни на.
Срещата се реализира по Проект „Повишаване ефективността на Коалиция за климата – България (ККБ), чрез увеличаване на капацитета и създаване на нови партньорства с бизнеса. Влияние и въздействие на местните и национални политики“ изпълняван от WWF и финансиран в рамките на Програмата за подкрепа на НПО в България по Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство 2009 – 2014 г.
Ако искате да бъдете по-добре информирани по темата и да подкрепите Коалиция за климата – България, можете да харесате страницата й във фейсбук, както и да следите сайта climatebg.org.